6 Σεπ 2017

Ήττα στην πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος για την ομάδα μας

Την Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου η παιδική μας ομάδα πραγματοποίησε το ντεμπούτο της στο παιδικό πρωτάθλημα για τη σεζόν 2017-18 στο κλειστό των Μολάων οπου φιλοξενήθηκε απο τον ΑΠΟΕΛ.

Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι με τους Χουσάκο, Ζώταλη, Σκάγκο, Ιατρόπουλο και Δρακόπουλο Κωνσταντίνο και έφτασε τη διαφορά μέχρι και 12 πόντους υπέρ της. Ωστόσο επιπόλαια λάθη των παιδιών μαζί με την χαλάρωση που έδειξαν έδινε την ευκαιρία στον ΑΠΟΕΛ να παραμένει στο παιχνίδι χάρη στις προσωπικές ενέργειες του Τζάκα. Στα δεύτερο ημίχρονο φορτώθηκε πολύ γρήγορα με τέσσερα φάουλ ο Ζώταλης, ένας εκ των καλύτερων παικτών της ομάδας μας και αυτό αποσυντόνισε την ομάδα μας που έκανε πολύ άσχημο τρίτο δεκάλεπτο. Τελικά ηττήθηκε με 74 - 60, ένα σκόρ το οποίο είναι τελείως πλασματικό βάση της δυναμικότητας των δύο ομάδων. Ο προπονητής της ομάδας μας Κατσούλης Γιάννης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του και στο τέλος του αγώνα τόνισε ότι: "η ομάδα χρειάζεται πολλή δουλειά...θα δουλέψουμε κατά τη διάρκεια της χρονιάς για την βελτίωση όλων των παιδιών, καθώς ακόμα και μετά το τέλος του πρωταθλήματος θα πραγματοποιηθούν πολλοί φιλικοί αγώνες"

Τελικό σκόρ: 74 - 60
Διαιτητής: Δούβρης Γεώργιος
Γήπεδο: ΚΛΕΙΣΤΟ ΔHMOTIKO ΓHΠΕΔΟ Μολάων
Ημερομηνία: 3/9/2017
Ώρα διεξαγωγής: 15:00 μ.μ.