27 Δεκ 2016

Α.Ο. Κάστρο Μονεμβασίας - Φιλαθλητικός Γ.Σ. 45 - 63

Για την τρίτη αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος, η ομάδα μας φιλοξένησε τον Φιλαθλητικό την Κυριακή που μας πέρασε.
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγώνα και έδειχνε ικανή να πραγματοποιήσει την πρώτη της νίκη στη β΄ φάση. Ωστόσο στο 3' του παιχνιδιού τραυματίστηκε ο Κουρκούλης Παναγιώτης και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να αποπροσανατολιστεί όλη η ομάδα. Στο τέλος του Α δεκάλεπτου η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκόρ με 8-12. Στο Β δεκάλεπτο τα παιδιά αντέδρασαν και με τους Τούντα και Ζώταλη σε καλή μέρα κατάφεραν να προηγηθούν προς στιγμήν, αλλά με το τέλος του ημιχρόνου βρέθηκαν πάλι πίσω στο σκορ με 27-30. Στο Β ημίχρονο η ομάδα μας λύγισε από την  κούραση και τα φάουλ σημαντικών παικτών και έχασε με το πλασματικό 45-63.

Ευχόμαστε στον παίκτη μας Παναγιώτη Κουρκούλη περαστικά και σύντομα να είναι κοντά μας. Η ομάδα μας φιλοξένει για την 4η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος τον Ακάδημο από την  Καλαμάτα την  Tετάρτη 28 Δεκεμβρίου στο κλειστό των Μολάων.