23 Οκτ 2016

Α.Ο. Κάστρο Μονεμβασίας - Αίαντας Ευρώτα 50 - 40 (VIDEO) (upd)

Μία ακόμα νίκη για την παιδική μας ομάδα επί του αξιόμαχου Αίαντα. Η κάθε ομάδα είχε από ένα καλό ημίχρονο στο παιχνίδι.
Στο πρώτο μέρος του αγώνα οι αθλητές μας μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο παίζοντας ένα από τα καλύτερα ημίχρονα που έχουν κάνει. Με ωριμότητα, πάθος και αποφασιστικότητα στην άμυνα αλλά και πολύ γρήγορες κόντρα επιθέσεις κατάφεραν να κλείσουν το α ημίχρονο με 29-6!!! Έβαλαν δύσκολα στους παίκτες του Αίαντα καθώς η πιεστική τους άμυνα έδινε την ευκαιρία να γίνονται γρήγορες και αποτελεσματικές επιθέσεις. Στο β ημίχρονο η ομάδα του Αίαντα μπήκε αποφασισμένη να μην παραδώσει εύκολα τα όπλα και κατάφερε να κλείσει την ψαλίδα στους 13 πόντους με το τέλος της γ' περιόδου (37-24). Στο τελευταίο δεκάλεπτο είδαμε πραγματικά ένα ντέρμπι με την ομάδα μας να είναι τελικά η μεγάλη νικήτρια με 50-40.

Δεκάλεπτα: Α: 16-3, Β: 13-3, Γ: 8-18, Δ: 13-16
Διαμόρφωση: 16-3, 29-6, 37-24, 50-40

Α.Ο. Κάστρο Μονεμβασίας: (Δρακόπουλος) Γάγκας, Ιατρόπουλος, Σκάγκος Ν., Σταματάκος 7, Κουρκούλης 15, Ζώταλης 12, Τούντας 12, Σκάγκος Γ., Δρακόπουλος, Ψυχογυιός 4, Σπυριδάκος, Χουσάκος.