26 Σεπ 2016

Α.Ο. Κάστρο Μονεμβασίας - ΑΓΟΝΓ 40 - 39 (VIDEO)

Μια σημαντική και δύσκολη νίκη για την ομάδα μας κόντρα στον ΑΓΟΝΓ απο το Γύθειο στο κλειστό των Μολάων. Η ομάδα μας μπήκε νωθρά στον αγωνιστικό χώρο και παρότι θα μπορούσε να προηγείται με μεγαλύτερο σκόρ στο τέλος του α' δεκαλέπτου, βρισκόταν μπροστά με το μικρό πρoβάδισμα 6-4.
Η ομάδα του Γυθείου ήταν καλύτερη στο β' δεκάλεπτο και κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενη με 19-25. Το β' ημίχρονο ανήκε στην ομάδα μας, η οποία μπήκε αποφασισμένη για τη νίκη και με σκόρ 13-3 κατάφερε να κλείσει το γ' δεκάλεπτο με 32-28. Κράτησε το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του παιχνιδιού και επικράτησε ενος δύσκολου αντίπαλου.

Δεκάλεπτα: 6-4, 13-21, 13-3, 8-11
Διαμόρφωση: 6-4, 19-25, 32-28, 40-39